IP Kamera Sistemi Nelerden Oluşur?

Güvenlik

IP Kamera Sistemi Nelerden Oluşur?

Eğer analog bir sistemden IP kamera sistemine geçmek istiyorsanız ya da güvenlik kamera sistemlerini ilk kez kullanıyorsanız, IP kameranızın hangi ekipmanlarla doğru çalıştığını bilmek önemlidir. IP CCTVuzun süreli güvenlik gereksinimleriniz için size ölçeklenebilir çözümler sunuyor böylece gelecekte güvenlik kamerası sayısını çok rahat ve kolay bir şekilde arttırabiliyorsunuz.

Temel olarak IP güvenlik kamerası sistemleri, gerekli olan IP kameralar, ağ video kaydedicisi ve sistemin sürekli çalışır olabilmesi için gerekli olan güç kaynağından oluşuyor.

IP kameraIP kamera çağının başından beri sunulan ethernet üzerinden güç özelliği (Power over Ethernet - PoE), kameralarınızı tek bir ethernet bağıyla çalıştırmanıza izin veriyor. Bu da kurulum sürecini basitleştiriyor ve daha uzak mesafelerden kamera kurulumlarınızın yapılmasını kolaylaştırıyor.
 
 
Kamera sistemleri; görüntüleme, kaydedebilme ve IPNVR - Kayıt cihazıkameraları yönetme işlemleri için bir video kaydedicisini barındırıyor. Kayıt cihazları bugün, iş yerinizde veya evinizde olmadığınız zamanlarda da kolay erişim sağlayan mobil denetim uygulamaları özelliğini sunuyor. Güvenli bir internet bağlantısıyla her yerden IP kamera sisteminize kolayca giriş yapabiliyorsunuz.  

Kamera sistemi kontrol klavyesiAyrıca izleme ve kayıt odaları için de birkaç ekipmana ihtiyacınız olabilir. Bunlardan bir tanesi kontrol klavyesi. Kameraları yönlendirmeniz veya yakınlaştırıp uzaklaştırabilmeniz için kontrol klavyelerini kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında monitörleraracılığıyla kameralardan elde edilen görüntüleringerçek zamanlı ve geriye dönük olarak izlenmesi de mümkün oluyor.

Tüm bunların yanında kameralar tarafından elde edilenHard disklergörüntülerin kaydedilebilmesi için hard disklerden de yararlanır. Kayıt süresi kullanılan kameraların çözünürlüğü, sayısı ve kayıt türü gibi özelliklere göredeğişkenlik gösterir. Bu yüzden ihtiyaç duyulan kayıt süresi göz önünde bulundurularak kullanılacak hard diskin kapasitesi belirlenebilir.

Kaynak: http://www.karel.com.tr/blog/ip-kamera-sistemi-nelerden-olusur

Proje Grup

Kavaklıdere Cd. No: 8/4
Ümraniye / İstanbul
info@JestBilgisayar.com
+90 216 412 00 00
Copyright © 2013 Proje Group